راه حل قطعی برای افزایش امنیت وردپرس + تکنیک محرمانه

آموزش افزایش و تامین امنیت سایت‌های وردپرسی

با گسترش استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس در کل دنیا، به طور مستقیم نیز مشکلات و حملات امنیتی این سیستم افزایش پیدا کرده و همه افرادی که صاحب وب‌سایت هستند همواره نگرانی‌هایی درباره حملات امنیتی، راه‌های نفوذ به سایت‌های وردپرسی و مشکلات امنیتی سایت خود دارند. بنابراین در این مقاله قصد داریم به طور کامل روش‌هایی را برای حفظ امنیت وبسایت وردپرسی به شما آموزش دهیم تا از هرگونه نفوذ و حمله امنیتی به سایت وردپرسی شما جلوگیری شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

امنیت چیست؟

پیش از تعریف امنیت سایت، لازم است که به طور کلی امنیت را تعریف کنیم. اما امنیت چیست و چگونه به وجود می‌آید؟
به مجموعه اقداماتی که در راستای حفظ و حراست از اطلاعات و دیتا انجام می‌شود، امنیت می‌گوییم. همچنین برای تداوم بخشیدن به این موضوع، همواره باید به فکر ارتقا امنیت و ایجاد محورهای امنیتی جدید باشیم.

بنابراین یکی از گام‌هایی که باید بلافاصله پس از طراحی سایت به آن فکر کنید، تامین امنیت سایت است. چرا که امروزه عصر ارتباطات و دنیای دیجیتال است، و این موضوع به این معنا است که اطلاعات و دیتای موجود در صفحات آنلاین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. پس از امروز باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید تا از درز و افشای اطلاعات خود و یا خطرات مشابه آن کاملا در امان بمانید و از دیتای مهمی که در دنیای دیجیتال توسط شما مورد استفاده قرار گرفته است به خوبی محافظت کنید.

امنیت در سایت چیست؟

همانطور که گفتیم، شما از اطلاعات مهمی مانند شماره تلفن، کد پستی، آدرس، کد ملی، پسوردها و… در وبسایت خود استفاده می‌کنید. اکنون تصور کنید که کلیه اطلاعات شما اعم از پسوردها، آدرس‌ها و… به طور گسترده منتشر شده و هر لحظه ممکن است که تمامی حساب‌های بانکی یا اکانت‌های شما مورد نفوذ قرار بگیرد و همه دستاوردهای شما در عرض چند ساعت نابود شود.

بنابراین اگر تا امروز در تامین امنیت سایت خود تعلل کرده‌اید، همین حالا به فکر تامین امنیت سایت وردپرسی خود باشید و به هکرها نیز اجازه‌ی نفوذ به اکانت‌ها و شبکه‌های خصوصی خود ندهید تا بتوانید به طور کامل و مطمئن از نشت اطلاعات مهم‌تان جلوگیری کنید.

اهمیت تامین امنیت در وردپرس

اما در این بخش از مقاله تامین امنیت در سایت، می‌خواهیم دقیق‌تر به موضوع اهمیت امنیت در سایت‌های وردپرسی و راه‌های نفوذ و حمله به این نوع سایت‌ها اشاره کنیم.

در سایت‌های وردپرسی از طریق ایمیل، شماره موبایل و رمز عبور می‌توان به پیشخوان مدیریت کل سایت دسترسی پیدا کرد! بنابراین اگر شما تنها یکی از این موارد را به راحتی در اختیار مهاجمان و هکرها قرار دهید، احتمال نفوذ و حمله به سایت شما بیش از ۵۰ درصد خواهد بود. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که از ایمیل یکسان در پیشخوان مدیریت سایت و بخش ارتباط با مخاطبان سایت استفاده می‌کنند احتمال نفوذ و هک وبسایت‌شان بیش از ۸۰ درصد خواهد بود.

علاوه بر بخش مدیریت وبسایت و پنل‌های مدیریت، دسترسی به کنترل پنل هاست و یا سرور افراد و نفوذ به آن نیز یکی دیگر از رایج‌ترین نوع نفوذ و هک می‌باشد؛ برای جلوگیری از وقوع این مورد، مواردی که در بخش‌های بعدی برای شما ذکر می‌کنیم را کاملا رعایت کنید تا بتوانید به راحتی با این مشکلات امنیتی مقابله کنید و از نفوذ به مهم‌ترین اطلاعات‌تان تنها با چند کلیک و راهکار ساده نیز جلوگیری کنید.

همچنین یکی از پر تکرارترین اشتباهاتی که اکثر افراد در دام آن می‌افتند این است که ایمیل، نام کاربری و رمز عبور پنل‌های مدیریت سایت و هاست خود را در اختیار افراد ناشناس قرار می‌دهند که این کار در نهایت موجب هک شدن وب‌سایت شما و افشای اطلاعات و یا حتی هک شدن حساب‌های بانکی شما می‌شود؛ بنابراین به هیچ عنوان اطلاعات محرمانه ورود به بخش‌های مدیریتی سایت خود را در اختیار افراد و مجموعه‌های ناشناس قرار ندهید و پیش از انجام این کار، از معتبر بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

به طور کلی، تامین امنیت در سایت های وردپرسی بسیار حائز اهمیت است. با توجه به تعداد زیاد وب سایت هایی که با استفاده از وردپرس ایجاد شده اند، هکرها نیز برای دسترسی به این سایت ها و سرقت اطلاعات حساس و یا به منظور ایجاد صفحات جعلی به کاربران حمله می‌کنند.

امنیت در سایت های وردپرسی باید به دو نحو تامین شود: اول، امنیت سامانه وردپرس باید حفظ شود تا هکرها نتوانند به منظور دزدیدن اطلاعات یا سرقت رمز عبور به سایت‌هایی که با وردپرس ایجاد شده‌اند حمله کنند. دوم، باید از جانب کاربران وب سایت ها نیز امنیت را به خوبی رعایت کرد تا هکرها نتوانند با تقلب و یا دسترسی به اطلاعات شخصی آن‌ها به سایت حمله کنند.

بنابراین، برای کسب اعتماد کاربران و جلب ترافیک بیشتر به سایت، تامین امنیت در وب سایت وردپرسی بسیار حائز اهمیت است. پذیرش خسارت‌های احتمالی که می‌تواند از ناامنی سایت به دست آیند، باعث شکست و عدم رضایت و رانده شدن کاربران از سایت می‌شود. همچنین برای داشتن یک وب سایت کامل به همراه پیاده‌سازی تدابیر امنیتی قوی و همچنین حفظ و تامنین امنیت، می‌توانید از خدمات طراحی سایت ما برای طراحی انواع سایت شرکتی، فروشگاهی، شخصی، فیلم و سریال و… به همراه امکانات و ویژگی‌های بی‌نطیر استفاده کنید. اما اگر هنوز سایت خود را طراحی نکرده‌اید و یا در طراحی سایت برای کسب و کار خود دچار تردید هستید، روی دکمه زیر کلیک کنید تا با ۶ تا از بهانه‌هایی که برای عدم طراحی سایت به آن مبتلا می‌شوید آشنا شوید:

راهکارهای تامین امنیت در وردپرس

در ادامه ۱۰ مورد از بهترین راهکارهایی که می‌توانید برای تامین امنیت وبسایت خود استفاده کنید را به شما معرفی می‌کنیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن به تنهایی و تنها با چند کلیک، از نفوذ و سرقت اطلاعات خود در وبسایت‌هایی بر بستر وردپرس طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند جلوگیری کنید.

اما قبل از هر چیز باید بدانید که امنیت در سایت های وردپرسی باید از دو نظر مورد توجه قرار گیرد:

در گام اول، باید به فکر تامین امنیت سیستم باشید تا هکرها نتوانند به منظور دزدیدن اطلاعات یا سرقت رمز عبور به سایت‌هایی که با وردپرس ایجاد شده‌اند حمله کنند. و گام دوم، باید از جانب کاربران وب سایت ها نیز امنیت را به خوبی رعایت کرد تا هکرها نتوانند با تقلب و یا دسترسی به اطلاعات شخصی آن‌ها به سایت حمله کنند.

  1. بروزرسانی منظم: بروزرسانی مداوم و به‌روز نگه داشتن وردپرس، پلاگین‌ها و قالب‌های شما می‌تواند در تامین امنیت سایت شما مؤثر باشد.
  2. استفاده از پلاگین‌های امنیتی: نصب پلاگین‌هایی مانند Wordfence Security، Sucuri Security و iThemes Security می‌تواند به شما در جلوگیری از حملات امنیتی، مشاهده و مدیریت فعالیت های کاربران، غیرفعال کردن نقاط ضعف امنیتی و … کمک کند.
  3. استفاده از گواهینامه امنیتی SSL: استفاده از گواهینامه امنیتی SSL برای رمزگذاری اطلاعات بین کاربر و سرور شما، باعث افزایش امنیت وب‌سایت شما خواهد شد.
  4. استفاده از رمزهای قوی: استفاده از رمزهای پیچیده و قوی برای ورود به پنل مدیریت و سایر بخش‌های وردپرسی شما، می‌تواند از نفوذ افراد ناشناس جلوگیری کند.
  5. به روز نگه داشتن سیستم عامل و سرور: به‌روز نگه‌داشتن سیستم عامل و سرور شما نیز می‌تواند در تامین امنیت سایت شما مؤثر باشد.
  6. فعال‌سازی دو عاملی: فعال‌سازی دو عاملی برای ورود به سایت وردپرسی شما، می‌تواند در تامین امنیت سایت شما مؤثر باشد.
  7. فعال سازی Firewall : فعال‌سازی فایروال برای جلوگیری از حملات DDoS و سایر حملات شناخته شده، می‌تواند در تامین امنیت سایت شما موثر باشد.
  8. حذف پلاگین های غیرضروری : حذف پلاگین هایی که نیاز به استفاده از آن ندارید می تواند در جلوگیری از حملات و افزایش امنیت سایت شما کمک کند.
  9. محدود کردن دسترسی فایل ها : محدود کردن دسترسی فایل های حساس و لازم به کار هنگامی که نیاز به استفاده از آن ها نیست، به شما کمک می کند تا در جلوگیری از حملات امنیتی مؤثر باشد.
  10. پشتیبان گیری منظم: ایجاد پشتیبان گیری منظم از دیتاها، داده‌ها، اطلاعات و فایل‌های وبسایت که به شما در بازگردانی و حفاظت از اطلاعات کمک می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن